Rozhledny ve Chřibech

Chřiby jsou nevysokým, ale malebným a velmi rozmanitým pohořím. Nejvyšším bodem chřibské vrchoviny je Brdo s nadmořskou výškou 583 m n. m. Ve Chřibech však nenajdeme skalnaté horské štíty. Geomorfologicky jsou Chřiby vrchovinou, kterou tvoří zaoblené vrchy a údolí. Většina chřibských kopců je zalesněna listnatými lesy a na několika málo vrcholech nalezneme zajímavé rozhledny. Není jich mnoho, ale každá je v něčem unikátní.

DSC 0016 1

Rozhledny ve Chřibech

Zajímavosti chřibských rozhleden

Tři rozhledny

Přímo v oblasti přírodního parku Chřiby nalezneme tři zajímavé rozhledny. Každá z nich má svůj příběh a stojí za návštěvu.

Rozhledny v okolí Chřibů

Několik dalších rozhleden nalezneme v okolí Chřibů a v podchřibí. Některé stojí mezi malebnými vinicemi, jiné uprostřed suchých stepních luk.

Symbol Chřibů

Synonymem Chřibů je, vedle slavného Buchlovského trojvrší, také rozhledna Brdo. Nachází se na stejnojmenném a zároveň nejvyšším vrcholu celého pohoří.

Dvě sedmičky na Salaši

Architektonicky velmi zajímavá rozhledna se tyčí nad obcí Salaš. Má podobu dvou do sebe „zakousnutých“ sedmiček. Je nejmladší chřibskou rozhlednou.

Modrá mezi vinohrady

Svou výškou nejnižší, ale okolím nejmalebnější. Rozhledna nad Modrou stojí nad krásnými slováckými vinicemi. Je z ní vidět k Buchlovu, Holému kopci i k Bílým Karpatům. Zároveň je ze všech místních rozhleden nejstarší.

99 schodů

Právě tolik schodů musíte vystoupat, abyste dosáhli horní plošiny rozhledny Brdo.